Honeywell Eclipse MS5145 Handheld Barcode Scanner - Cable Connectivity - Black - 72 scan/s - Laser
- MK5145-31A38-EU
| Basic | |
|---|---|
| Host Interface: | Multi-interface |
| Product Type: | Handheld Barcode Scanner |
| Colour: | Black |
| Connectivity Technology: | Cable |
| Brand Name: | Honeywell |
| Light Source: | Laser |
| Product Family: | Eclipse |
| General Information | |
|---|---|
| Product Type: | Handheld Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number: | MK5145-31A38-EU |
| Manufacturer Website Address: | http://www.honeywell.com/sites/uk/ |
| Manufacturer: | Honeywell International, Inc |
| Product Model: | MS5145 |
| Product Name: | Eclipse MS5145 Bar Code Reader |
| Product Line: | Eclipse |
| Brand Name: | Honeywell |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface: | Multi-interface |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information: | Supported Interface: USBUSB Cable separate |
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Environmental Certification: | RoHS |
| WEEE |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate): | 97 g |
| Colour: | Black |
| Height: | 35.6 mm |
| Width: | 63.5 mm |
| Depth: | 170.2 mm |
| Technical Information | |
|---|---|
| Barcode Symbology Supported: | Autodiscriminates all standard bar codes, including RSS |
| Connectivity Technology: | Cable |
| Light Source: | Laser |
| Maximum Scan Resolution: | 0.10 mm |
| Scan Rate: | 72 scan/s |
Package Size and Weight
Height 0.12 m
Width 0.13 m
Length 0.2 m
Shipping Weight 0.28 kg
Pallet Quantity 0
Honeywell Eclipse MS5145 Handheld Barcode Scanner
SKU: MK5145-31A38-EU
£47.48Price


