Product Details and specifications are provided by manufacturer
| Basic |
|---|
| Host Interface: | USB |
| Product Type: | Handheld Barcode Scanner |
| Image Sensor: | Imager |
| Colour: | Twilight Black |
| Connectivity Technology: | Cable |
| Brand Name: | Zebra |
| Product Family: | DS2200 |
| General Information |
|---|
| Product Type: | Handheld Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number: | DS2208-SR7U2100SGW |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/gb/en |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model: | DS2208 |
| Product Name: | DS2208 Handheld Barcode Scanner |
| Product Series: | DS2200 |
| Brand Name: | Zebra |
| Interfaces/Ports |
|---|
| Host Interface: | USB |
| Miscellaneous |
|---|
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Physical Characteristics |
|---|
| Weight (Approximate): | 161.6 g |
| Colour: | Twilight Black |
| Height: | 165.1 mm |
| Width: | 66 mm |
| Depth: | 99.1 mm |
| Technical Information |
|---|
| Image Sensor: | Imager |
| Connectivity Technology: | Cable |