Product Details and specifications are provided by manufacturer
| Basic | |
|---|---|
| Host Interface: | USB |
| Product Type: | Handheld Barcode Scanner |
| Image Sensor: | Imager |
| Colour: | Black |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Brand Name: | Zebra |
| Light Source: | LED |
| Bluetooth: | Yes |
| Barcode Dimension: | 1D |
| Scan Pattern: | Linear |
| General Information | |
|---|---|
| Product Type: | Handheld Barcode Scanner |
| Manufacturer Part Number: | LI4278-TRBU0100ZER |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/gb/en |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Product Model: | LI4278 |
| Product Name: | LI4278 Handheld Bar Code Scanner |
| Brand Name: | Zebra |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface: | USB |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information: | USB Cable separate |
| Package Contents: |
|
| Environmentally Friendly: | Yes |
| Environmental Certification: | RoHS |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Bluetooth: | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate): | 224 g |
| Colour: | Black |
| Height: | 97.5 mm |
| Width: | 69.9 mm |
| Depth: | 186.4 mm |
| Technical Information | |
|---|---|
| Barcode Symbology Supported: | UPC/EAN:
|
| Image Sensor: | Imager |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Light Source: | LED |
| Depth of Field: | 76.20 mm - 1397 mm@0.66 mm - 200% UPC-A |
| 76.20 mm - 330.20 mm@0.13 mm - Code 39 | |
| 38.10 mm - 482.60 mm@0.19 mm - Code 39 | |
| 25.40 mm - 787.40 mm@0.33 mm - 100% UPC-A | |
| 25.40 mm - 1066.80 mm@0.51 mm - Code 39 | |
| 127 mm - 177.80 mm@0.08 mm - Code 39 | |
| 101.60 mm - 254 mm@0.10 mm - Code 39 | |
| Barcode Dimension: | 1D |
| Scan Pattern: | Linear |
| Scan Rate: | 547 scan/s |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty: | 3 Year |
Package Size and Weight
Height 0.18 m
Width 0.22 m
Length 0.27 m
Shipping Weight 0.9 kg
Zebra LI4278 Handheld Barcode Scanner
SKU: LI4278-TRBU0100ZER
£195.00Price


