Z-Band Direct, adult, white (ttzh001 - 10006995K)
Z-Band Direct, adhesive closure, adult, colour: white, contains 6 cartridges with 200 wristbands per cartridge- list price: 195.51 £
| Basic | |
|---|---|
| Product Type: | Thermal Label |
| Colour: | White |
| Print Technology: | Direct Thermal |
| Brand Name: | Zebra |
| Media Width: | 25.40 mm |
| Media Length: | 279.40 mm |
| Number of Labels per Roll: | 200 |
| General Information | |
|---|---|
| Product Type: | Thermal Label |
| Manufacturer Part Number: | 10006995K |
| Manufacturer Website Address: | http://www.zebra.com/gb/en |
| Packaged Quantity: | 6 / Roll |
| Manufacturer: | Zebra Technologies Corporation |
| Product Name: | Z-Band Direct Wristband Cartridge Kit (White) |
| Product Line: | Z-Band Direct |
| Brand Name: | Zebra |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility: | Zebra HC100 Desktop Printer |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Material: | Polypropylene |
| Colour: | White |
| Product Information | |
|---|---|
| Features: | Adhesive Closure |
| Scannable | |
| Perforated | |
| Tamper Evident | |
| Latex-free | |
| Print Technology: | Direct Thermal |
| Adhesive Type: | Permanent |
| Media Width: | 25.40 mm |
| Media Length: | 279.40 mm |
| Number of Labels per Roll: | 200 |
Zebra Z-Band Direct Thermal Label
SKU: 10006995K
£145.00Price


